-1.3 C
Kyiv
Понеділок, 23 Грудня, 2024

Як Україна готується до холодної зими

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Сполучені Штати активно підтримують українську енергетику. Нещодавно компанія «Укренерго» отримала автотрансформатор від США для заміни зруйнованого в прифронтовій зоні. За словами посолки США в Україні Бріджит Брінк, цей трансформатор забезпечить стабільне електропостачання для близько 50 тисяч домогосподарств.

Посолка зазначила, що уряд США робить все можливе для збереження електропостачання в Україні, незважаючи на безперервні атаки з боку Росії.

У вересні Брюссель оголосив новий масштабний план підтримки української енергетичної інфраструктури. За словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Україна потребує 17 ГВт потужностей для забезпечення електроенергією взимку. ЄС запропонував допомогу в трьох ключових напрямах: ремонт, підключення та стабілізація енергосистеми.

Європейський Союз також виділить 160 мільйонів євро на підтримку України, зокрема:

Україна отримує допомогу від багатьох міжнародних партнерів. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення країна отримала 12 вантажів гуманітарної допомоги з Японії, які включають резервні електростанції, газові турбіни, автотрансформатори та інше енергетичне обладнання.

У звіті Моніторингової місії ООН з прав людини було зазначено, що через масовані російські удари Україна може зіштовхнутися з відключенням електроенергії на термін від 4 до 18 годин на добу протягом зими. Руйнування енергетичної інфраструктури негативно вплине на життєво важливі системи:

Ці наслідки матимуть руйнівний вплив на мільйони українців, а також суттєво вплинуть на економіку країни.

Голова Ради Української асоціації відновлювальної енергетики Станіслав Ігнатьєв зауважив, що існуючі прайс-кепи на електроенергію можуть створити труднощі з її імпортом з ЄС у періоди дефіциту. Це може посилити енергетичні проблеми країни в зимовий період.

Схожі статті

Актуально