25.9 C
Kyiv
Понеділок, 21 Липня, 2025

Про що спілкувався Кіт Келлог з українськими елітами “за закритими дверима”

За інформацією наших джерел у Вашингтоні, нещодавній приїзд спеціального посланця президента США Кіта Келлога переслідував декілька цілей.

Першу ціль візиту Кіта Келлога можна сформулювати як “донесення до ОП свого бачення вирішення кадрових питань”.

Зокрема, за інформацією джерела, для американців важливо забезпечити контроль над кількома ключовими напрямками, такими як енергетика, забезпечення виконання договору про корисні копалини та ситуація на фронті.

Саме тому американці були проти повного перезавантаження уряду, а підтримали лише часткові рішення.

Друга ціль візиту Кіта Келлога до України – це проведення низки зустрічей зі співробітниками посольства США та військовими аташе для реальної оцінки ситуації на фронті. Американці прагнуть зрозуміти, “як довго Україна може протриматися без обвалу фронту”.

За інформацією джерела, американців не лякають локальні просування росіян. Розвідка США вважає, що “росіяни прагнуть миру через закінчення їх людського ресурсу”.

Водночас, за інформацією джерел, військові фахівці США і союзних країн дали повний зріз по ситуації на фронті, в якому зазначено, що “в разі продовження війни Україна буде змушена провести мобілізацію 20-24 річних”. Про необхідність цього вкрай непопулярного для влади кроку Кіт Келлог повідомив Володимира Зеленського.

Також Кіт Келлог зустрівся з кураторами українських політиків, які дали чітку розкладку щодо майбутніх можливих виборів і перспектив політичної сили очолюваної Володимиром Зеленським.

За інформацією джерела, наші американські партнери оцінюють перспективи політсили Володимира Зеленського як “вкрай скромні”, але ОП просуває ідею “електронного голосування” яка має значно збільшити шанси.

Водночас, за інформацією джерел, Кіт Келлог дав команду “максимально підтримувати опозиційні партії та кандидатів”.

Також, за інформацією джерела, більш ранній від”їзд Кіта Келлога з України пов’язаний з суттєвими розбіжностями в баченні “переговорного треку”.

Україна та США по-різному відносяться до деяких ключових питань в майбутньому Меморандумі з РФ. Зокрема, США наполягають на виконанні Україною вимог РФ щодо визнання Криму російським, на що керівник ОП Андрій Єрмак зайняв категоричну позицію: “ми це не можемо зробити від слова “зовсім”.

Схожі статті

Актуально