22.1 C
Kyiv
Понеділок, 21 Липня, 2025

Пізній сніданок захищає серце і знижує ризик діабету — думка експертки

Виявляється, проста зміна в режимі харчування може стати ключем до довголіття. За словами нейробіологині Джулії Джонс, яка виступила в етері ITV у програмі “This Morning”, звичка снідати після 11:00 ранку допоможе не лише уникнути серйозних хвороб, а й прожити на десятиліття довше.

Авторка книги F-Bomb Longevity Made Easy стверджує: організм потребує періодичного відпочинку від їжі, щоб активізувати процеси відновлення. Найефективнішим методом вона вважає режим інтервального голодування 16:8 — коли 16 годин людина нічого не їсть (включаючи нічний сон), а впродовж решти восьми — харчується в звичному ритмі.

«Багато досліджень показують, що ми просто їмо занадто часто», — зауважує Джонс. За її словами, коли ми даємо травній системі достатньо часу для “перезавантаження”, організм починає активніше боротися із запаленням, покращується стан клітин, а ризики розвитку діабету ІІ типу та серцево-судинних хвороб значно знижуються.

У клініці Mayo Clinic підтверджують ефективність такого підходу. Протягом восьмигодинного вікна дозволено харчуватися як зазвичай, без суворих обмежень. Це робить інтервальне голодування доступним і стійким варіантом навіть для тих, хто раніше не дотримувався дієт.

Тож якщо ви хочете підтримати здоров’я, зберегти енергію й, можливо, додати собі кілька десятків років життя — можливо, варто просто трохи почекати зі сніданком.

Схожі статті

Актуально