-0.2 C
Kyiv
Понеділок, 23 Грудня, 2024

Більшість українців відзначають погіршення ментального стану своїх близьких під час війни

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Про це йдеться в результатах дослідження «Українці під час війни: гордість, пам’ять, перемога», яке було проведено Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук спільно з Асоціацією політичних психологів України.

Для мешканців південних областей України ситуація з ментальним здоров’ям оточення виглядає гіршою (бачать значне погіршення майже 90%), на сході – дещо кращою (75,2%), ніж у середньому по вибірці.

При цьому чверть опитаних (25,1%) вважають, що під час війни не варто дбати про ментальне здоров’я, є важливіші справи. Майже 64% із цим не згодні.

Серед респондентів віком 18-29 років частка тих, хто не погоджується з необхідністю відкладати турботу про ментальне здоров’я заради більш важливих у воєнний час справ, сягає 72%, тоді як серед громадян віком від 56 років так вважають трохи більше половини (57,4%).

Також у результатах дослідження зазначається, що суспільство висловлює стурбованість психологічним станом військовослужбовців. Понад половина респондентів (51,7%) повністю згодні і ще майже 35% скоріше згодні з тим, що всім військовим, які брали участь у бойових діях, потрібна спеціалізована психологічна допомога.

Схожі статті

Актуально